^Powrót na górę

Nowa strona Szkoły Podstawowej w Królówce już dostępna

Zapraszamy na nową stronę Szkoły Podstawowej w Królówce, dostępną pod linkiem https://spkrolowka.edupage.org/

Wszystkie aktualności i wydarzenia szkolne będą publikowane na nowej stronie, natomiast to będzie strona archiwalna dostępną do marca 2025 r. Również galeria szkolna będzie dostępna do marca 2025 roku, po tym terminie nie będzie dostępu do galerii i strony archiwalnej.

https://spkrolowka.edupage.org/   https://spkrolowka.edupage.org/   https://spkrolowka.edupage.org/  https://spkrolowka.edupage.org/

Zapisy dziecka do przedszkola w okresie wakacyjnym

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. Brodzińskiego w Królówce informuje, że istnieje możliwość zapisania dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w okresie wakacyjnym.

Zainteresowani rodzice powinni dokonać zgłoszenia we właściwej placówce pełniącej dyżur. Wykaz placówek oraz terminów przerw wakacyjnych znajduje się na drzwiach przedszkola i szkoły. Regulamin dyżuru wakacyjnego znajduje się na stronie internetowej szkoły i w przedszkolu (do wglądu).

Oświadczenia i wnioski można pobrać ze strony internetowej szkoły lub od pań z przedszkola.

Zgłoszenie należy dostarczyć do wybranej placówki w nieprzekraczalnym terminie od 09.05.2024 r. do 31.05.2024 r.

Regulamin dyżuru wakacyjnego -> pobierz
Załącznik nr 1 -> pobierz
Załącznik nr 2 Wniosek oddziały przedszkolne w szkołach -> pobierz
Załącznik nr 3 Oświadczenie o kontynuowaniu wychow. przedszkolnego ->pobierz
Oświadczenie o pozostawaniu w zatrudnieniu i niekorzystaniu z urlopu wypoczynkowego w terminie trwania dyżuru

Zapisy do świetlicy szkolnej i przedszkolnej 2024

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. Brodzińskiego w Królówce informuje, że trwają zapisy do świetlicy szkolnej i przedszkolnej. Formularz zgłoszenia można pobrać ze strony szkoły, z sekretariatu, od pań na świetlicy szkolnej lub od pań z przedszkola.
Zgłoszenie należy dostarczyć do sekretariatu w terminie do 31.05.2024 r.
Lista dzieci zapisanych do świetlicy zostanie ogłoszona  1 września 2024 r., zgodnie z regulaminem.

Regulamin naboru do świetlicy pobierz

Dzień Ziemii 2024

   W tym roku z okazji Dnia Ziemi 22 kwietnia zorganizowaliśmy Hepening, dotyczył on ubioru i wystroju sal, wszystkie klasy były "bardzo zielone-bardzo ekologiczne". Każdy uczeń miał na sobie jakiś zielony element ubioru: koszulkę, bluzkę, chustę lub wykonaną przez siebie wstążkę, kokardę lub krawat. Uczniowie byli bardzo pomysłowi w doborze strojów. Niektórzy przygotowali plakaty i udekorowali sale, ale dekoracja sal nie była oceniana. W klasach odbyły się lekcje z ekologii,  na biologii, geografii lub lekcjach wychowawczych.

Nie bądź zielony w sprawie autyzmu.

   W Szkole Podstawowej w Królówce w tym miesiącu obchodzimy Miesiąc Świadomości Autyzmu!

Nasze serca biją niebiesko, gdy wspieramy naszych niezwykłych przyjaciół z autyzmem! Uczniowie ubrani na niebiesko rozświetlają naszą szkołę barwą nadziei i zrozumienia.
   W ramach naszych zajęć wychowawczych poznajemy tajniki autyzmu, uczymy się jak być jeszcze bardziej empatycznymi i wspierającymi. Każda lekcja jest krokiem w stronę bardziej otwartego i przyjaznego środowiska dla wszystkich naszych uczniów. Dodatkowo, dzisiaj, możemy posłodzić sobie życie odrobiną słodkości w kolorze niebieskim! To nasza mała słodka tradycja, która przypomina nam, że różnorodność jest słodka jak cukierek.
   Dołącz do naszej misji - razem budujemy szkołę pełną zrozumienia, empatii i akceptacji! #MiesiącŚwiadomościAutyzmu #RazemJesteśmySilni

Wyjazd na cmentarz wojenny 308 w Muchówce

   W dniu 22.04.2024r. klasa VIII Szkoły Podstawowej w Królówce, brała udział w lekcji historii przeprowadzonej na cmentarzu wojennym nr 308 w Muchówce.
   Cmentarz pochodzi z okresu I wojny światowej i został zaprojektowany przez Franza Starka. Uczniowie poznali historię cmentarza oraz przebieg operacji limanowsko-łapanowskiej. Dodatkowo zostali zapoznani z tłem historycznym okresu I wojny światowej i zapalili znicze  w górnej części cmentarza, na kamiennym obelisku. Zwieńczeniem wyjazdu było wypełnienie kart pracy, dzięki czemu uczestnicy wyjazdu mogli sprawdzić nabytą wiedzę.
   Celem wyjazdu było kształtowanie postaw patriotycznych, więzi z krajem ojczystym, kształtowanie świadomości obywatelskiej i tożsamości narodowej oraz współuczestnictwo w pielęgnowaniu tradycji.

Warsztaty i spektakl klasy I i oddziału sześciolatków

   11 kwietnia uczniowie klasy I i oddziału sześciolatków wyruszyli wraz z opiekunami do Krakowa, aby obejrzeć spektakl „Kto pocieszy pechowego nosorożca” w Teatrze Groteska oraz wziąć udział w warsztatach w Żywym Muzeum Obwarzanka.

    Choć większość z nas znała pechowego nosorożca, gdyż spektakl powstał na podstawie lektury omawianej przez uczniów klasy pierwszej na zajęciach, to przygody i pomysły tego bohatera ubawiły ponownie pierwszoklasistów, a sześciolatków mocno zainteresowały i zadziwiły. Po obejrzeniu przedstawienia udaliśmy się spacerem do Muzeum Żywego Obwarzanka, podziwiając zabudowania starego miasta.

   Podczas warsztatów dzieci poznały historię krakowskiego przysmaku, składniki ciasta i unikatowy proces jego produkcji, a co najważniejsze spróbowały swoich sił i wykonały własnego obwarzanka. Uczniowie dowiedzieli się również, jak odróżnić obwarzanka od precla czy bajgla, z którymi często jest mylony. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych.

Wycieczka klas II i III do Krakowa 2024

  8 kwietnia uczniowie klasy II i III wspólnie z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Krakowskiej Manufaktury Czekolady, gdzie odbyły się zajęcia cukiernicze pod kierunkiem profesjonalistów w tej dziedzinie. Warsztaty rozpoczęliśmy od poznania składników czekolady, następnie każdy uczestnik przed przystąpieniem do zadań założył fartuszek, który co u niektórych po zakończonych zajęciach był bardzo czekoladowy!
   Uczniowie pracowali na profesjonalnym zestawie chocolatiera. Z masy wycinały rożne kształty przy pomocy foremek, tworzyli pralinki, które następnie umieścili w papilotkach.Największą zabawkę i kreatywność wykazywali podczas dekorowania swoich słodkości topioną czekoladą oraz posypkami.Każdy uczestnik warsztatów otrzymał czekoladowego lizaka z ręcznie wypisanym imieniem. Gotowe wyroby profesjonalnie zapakowali do pudełek. 

     To była doskonała zabawa połączona z nauką! Dodatkowe wrażenia naszym uczestnikom dostarczył spacer po krakowskim Rynku.

Wielkanocna Akcja SKC 2024

    Szkolne Koło Caritas po kolejny odwiedziło 9 seniorów. Seniorzy otrzymali kartki z życzeniami, chlebowego baranka wielkanocnego, ciasto i słodycze. Upominki zostały zakupione z pieniędzy pozostałych po zbiórce ze sprzedaży ciast na wywiadówce oraz kwota 190 zł  została uzupełniona ze zbiórki Caritas w Niedzielę Miłosierdzia, podczas której zebrano 523 zł. Pozostała kwota 333 zł  została przelana na konto Diecezjalnego Caritas.

Dziękujemy księdzu proboszczowi Józefowi Janusowi za umożliwienie zbiórki na Caritas w Niedzielę Miłosierdzia.

III miejsce powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt

W czwartek 4 kwietnia w Hali Widowiskowo Sportowej w Bochni odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt. Zawody rozegrano w ramach eliminacji do półfinału wojewódzkiego Igrzysk Dzieci.

W zawodach udział wzięło siedem szkół z powiatu bocheńskiego: Szkoła Podstawowa w Łapanowie, Szkoła Podstawowa w Boguciach, Szkoła Podstawowa w Rzezawie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni, Szkoła Podstawowa nr 4 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Królówce oraz Szkoła Podstawowa w Rajbrocie.

Wyniki (grupa A):
Szkoła Podstawowa w Łapanowie -Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni 2-0 (15-3, 15-10)

Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni – Szkoła Podstawowa w Rzezawie 1-2 (16-14, 5-15, 8-15)
Szkoła Podstawowa w Boguciach – Szkoła Podstawowa w Rzezawie 0-2 (11-15, 9-15)
Szkoła Podstawowa w Łapanowie – Szkoła Podstawowa w Boguciach 2-0 (15-12, 15-6)
Szkoła Podstawowa w Rzezawie – Szkoła Podstawowa w Łapanowie 2-1 (12-15, 15-9, 15-12)
Szkoła Podstawowa w Boguciach – Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni 0-2 (12-15, 11-15)

Wyniki (grupa B):
Szkoła Podstawowa nr 4 w Bochni – Szkoła Podstawowa w Rajbrocie 0-2 (13-15, 11-15)
Szkoła Podstawowa w Królówce – Szkoła Podstawowa w Rajbrocie 2-0 (15-12, 15-8)
Szkoła Podstawowa nr 4 w Bochni – Szkoła Podstawowa w Królówce 0-2 (12-15, 8-15)
Wyniki ½ finału:

Szkoła Podstawowa w Rzezawie – Szkoła Podstawowa w Rajbrocie 2-1 (15-2, 13-15, 15-9)
Szkoła Podstawowa w Królówce – Szkoła Podstawowa w Łapanowie 1-2 (17-19, 15-12, 13-15)
Mecz o 3. miejsce:

Szkoła Podstawowa w Królówce – Szkoła Podstawowa w Rajbrocie 2-1 (15-11, 7-15, 15-13)
Mecz o 1. miejsce:

Szkoła Podstawowa w Rzezawie – Szkoła Podstawowa w Łapanowie 0-2 (9-15, 14-16)

Ostatecznie nasze dziewczyny zajęły III miejsce, przegrywając tylko jeden mecz.
Gratulujemy!!!

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.


Facebook