^Powrót na górę

Chór Królewskie Słowiki w Brzesku

   W sobotę nasz szkolny chór wystąpił w Brzesku na koncercie pn „Przychodzimy do Ciebie….” wraz z innymi chórami z Małopolski, które biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Śpiewająca Polska”. Było to niezwykle piękne i wzruszające przeżycie dla naszych uczniów, ponieważ wspólne muzykowanie z innymi zespołami daje wiele radości i przynosi nowe doświadczenia.
    Chór Królewskie Słowiki uczestniczy w ogólnopolskim programie Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska od 2006r. W chórze śpiewają wszyscy chętni uczniowie z klas IV– VIII oraz absolwenci naszej szkoły. Chór jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Występuje podczas wszystkich uroczystości szkolnych i wielu odbywających się w gminie. W maju 2019r. koncertował we Włoszech w Villa di Chiavenna w miejscowości, z której pochodził architekt i budowniczy wiśnickiego zamku Maciej Trapolla. W sierpniu 2022r. roku uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Pradze (Czechy) a w 2023r. w Paryżu. W listopadzie 2021r. zdobył Srebrny Kamerton na 40 Ogólnopolskim Konkursie Chórów A Capella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy. Jest laureatem Złotego i Srebrnego Pasma na Wojewódzkim Konkursie Chórów projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska, który co roku odbywa się w Lusławicach.
   Dziękuję Pani Monice Kaczmarczyk i Jolancie Jałowieckiej – Paruch za opiekę nad uczniami podczas tego wydarzenia. Katarzyna Adamczyk

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.


Facebook