^Powrót na górę

Finał konkursu InstaLogik

21 marca 2024 r. nastąpiło podsumowanie ogólnopolskiego konkursu InstaLogik. InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości online.

Honorowy patronat objął Minister Edukacji i Nauki oraz  Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

  Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Partnerem Konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komutacyjnego.

W III finałowym etapie tego konkursu naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII Karol Makarewicz i Michał Wolak. Gratulujemy naszym uczniom. Obaj finaliści tego konkursu mogą być bardzo dumni. Karol Makarewicz uzyskał najlepszy wynik w powiecie bocheńskim, a Michał Wolak uzyskał trzeci wynik w powiecie bocheńskim.

Szkolny opiekun konkursu
Elżbieta Wołek

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.


Facebook