^Powrót na górę

Konkurs InstaLogik V edycja 2023/2024

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line.
Honorowy patronat objął Minister Edukacji i Nauki oraz  Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.
Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Partnerem Konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Do udziału w konkursie zachęcał prof. dr hab. Maciej Sysło: „InstaLogik jest świetną okazją, aby rozwijać swoje umiejętności i pasje logicznego, algorytmicznego i kreatywnego myślenia, a po zgłębieniu pierwszych tajników programowania i informatyki, spróbować swoich sił w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów.”

W naszej szkole do I etapu przystąpili uczniowie klasy VII

 1. Wojciech Bratek
 2. Kuba Brzegowy
 3. Kacper Gawąd
 4. Milena Mrugacz
 5. Nikodem Mus
 6. Piotr Kosturkiewicz
 7. Karol Makarewicz
 8. Bartłomiej Rajca
 9. Michał Wolak

Do II etapu etapu zostali zakwalifikowani:

 1. Milena Mrugacz
 2. Karol Makarewicz
 3. Michał Wolak

Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach

opiekun szkolny
Elżbieta Wołek

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.


Facebook